طرز تهیه بامیه دارچینی ترکی

طرز تهیه بامیه دارچینی ترکی

مواد لازم برای بامیه دارچینی ترکی:

آرد ۱.۵ لیوانماست ۲ قاشق غذاخوریآب گرم ۱ لیواندارچین ۱ قاشق غذاخوری سرخالیبکینگ پودر ۱ قاشق غذاخورینشاسته ۱ قاشق غذاخوری

مواد لازم برای تهیه شربت بامیه:


شکر ۱.۵ لیوانآب ۱.۵ لیوانلیمو ۱ برش یا ۱ قاشق غذاخوری

طرز تهیه شربت بامیه:

برای تهیه شربت آب و شکر و لیمو را مخلوط کنید و روی حرارت بگذارید تا بجوش بیاید. وقتی جوش آمد اجزه بدهید ۱۰ تا ۱۵ دقیقه دیگر بجوشد و قوام بگیرد و بعد بگذارید کامل خنک شود.

طرز تهیه بامیه دارچینی ترکی:

برای تهیه خمیر بامیه ابتدا ماست و آب را با هم مخلوط کنید تا یکدست شود، بعد همه مواد خشک را که الک کردید را به ماست و آب اضافه کنید و کملا با همزن دستی مخلوط کنید تا یکدست شود. غلظت خمیر مشخص است و مثل بامیه‌های خودمون خمیر سفت نیست و تقریبا مثل مایه‌ی کیک می‌ماند. پس آرد اضافی نزنید که خمیر سفت شود.

نیم ساعت خمیر را در فضای آشپزخانه استراحت بدهید، بعد از نیم ساعت خمیر را در قیف بریزید. روغن را درون تابه‌ای بریزید روی حرارت بگذارید اجازه بدهید روغن داغ شود، و خمیر را به صورت مارپیچ داخل روغن بریزید؛ و اجازه بدهید بامیه‌ها با حرارت تقریبا متوسط سرخ شوند، وقتی یک طرف آن سرخ شد برگردانید تا طرف دیگر آن هم سرخ شوند. سپس بامیه‌ها را بلافاصله داخل شربت خنک شده بیندازید و تقریبا ۳۰-۴۰ ثانیه صبر کنید تا شربت جذب بامیه‌ها شود و بعد از شربت خارج کنید.

نکته برای تهیه بامیه دارچینی ترکی:‌می‌توانید به جای قیف از کیسه‌های قیف یکبار مصرف استفاده کنید و سر آن را خیلی کم بچینید و از سری‌های قیف ساده یا بدون سری استفاده کنید.منبع:بیتوته